dji drone w pozdrozy
Vlog

Jak legalnie latać dronem w UK gdy mowią ze nie wolno? Zwiedzamy Durdle Door, Dorset! ( # VLOG 003 )

Tym razem odwiedzamy Durdle Door w Dorset. Piękne miejsce, w którym każdy amator widoków już na pewno był lub ma je na swojej liście (Oczywiście jeśli jest w Anglii).

My byliśmy już tam kilka razy, chodź jak usłyszycie Magda nie schodziła jeszcze nigdy na plaże. Jest to jedno z tych miejsc gdzie „droniarze” bardzo chcą latać, ale nie wolno!

Teren jest prywatny i przy wejściu widnieje znak zakazu latania dronami.

Byliśmy świadkami gdzie pracownik tego terenu przestrzegł pewnego amatora latania, że jest to wbrew prawu (co nie było prawda, jednak pan z dronem o tym nie wiedział, więc nie pozostało mu nic innego tylko się wycofać).

Widziałem również kilka dronów, które latały sobie beztrosko i widać było, że pilot nie ma pojęcia o zasadach bezpieczeństwa lub nie ma w planach ich przestrzegać.

W tym miejscu chciałem powiedzieć, że mój dron jest zarejestrowany, ja zdałem test z wiedzy o bezpiecznym lataniu i mam na nim naklejony mój numer rejestracyjny.

Więc jeśli nie daj boże coś by się stało, łatwo jest mnie znaleźć, a wtedy już wystarczy tylko sprawdzić w archiwum co nawywijałem.

Niestety, dużo amatorów kupuje lżejsze drony, przy których nie muszą się rejestrować i latają jak na tutejszym przykładzie.

Dobra koniec narzekania :).

Jak już posiedzieliśmy na plazy to wdrapaliśmy się z powrotem na górę i poszliśmy w stronę Luthworth Cove (mylnie nazywanego przeze mnie cały czas jeziorem ;).

Jednak w połowie drogi jak zobaczyliśmy jaka droga w dół przed nami i pod jaką górę będziemy musieli podchodzić w drodze powrotnej to zrezygnowaliśmy z tego pomysłu tym razem.

Będzie po co wracać :). Jadąc w stronę naszego pola kempingowego mieliśmy zwiedzić rezerwat łabędzi.

Jednak wyczytaliśmy, że nie wpuszcza nas z psem. I masz babo placek z tego też nic nie wyszło.

Wróciliśmy więc na pole, zrobiliśmy grilla i złożyłem przedsionek żeby był suchy jak by rano padało.

Na następny dzień rano pojechaliśmy zwiedzać tropikalne ogrody… ale o tym w następnym vlogu.

Zapraszamy do lajkowania i subskrybowania naszego kanału.

Mamy nadzieje, że wam się podoba.

Marcin i Magda.

#przyczepakempingowa #mavicpro2 #durdledoor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *